XI Otwarty Turniej Siatkowej Piłki Plażowej o Puchar Burmistrza Wielunia

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
1 sierpnia 2018

28.07.2018r  na obiektach sportowych przy Basenie Odkrytym WOSiR w  Wieluniu odbył się XI Turniej Siatkowej Piłki Plażowej o Puchar Burmistrza Wielunia. Organizatorami turnieju byli : Gmina Wieluń i Wieluński Ośrodek Sportu i Rekreacji. Po raz jedenasty dopisała pogoda i turniej odbył się przy prawdziwie letniej i słonecznej pogodzie.

W turnieju wzięło udział 5 drużyn, które grały między sobą  systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. W sumie rozegrano 20 spotkań. Zwycięstwo w turnieju odnieśli : Pałyga KonradKopytnik Bartosz, którzy w całym turnieju nie przegrali nawet jednego seta. Drugie miejsce zajęli  Kujawa Maciej i Białek Daniel a trzecie Białek Rafał i Kaczmarek Damian. Wszyscy uczestnicy turnieju zostali nagrodzeni a zawodnicy z trzech pierwszych miejsc otrzymali puchary Burmistrza Wielunia.

Podczas całego turnieju zawodnicy mieli zapewnioną wodę do picia, gorący poczęstunek i owoce. Równolegle z turniejem odbywały się pokazy wodnego sprzętu ratunkowego, szkolenia pierwszej pomocy i bezpiecznego zachowania się nad wodą , które demonstrowali i przeprowadzili strażacy z Powiatowej Straży Pożarnej w Wieluniu, ratownicy medyczni z firmy MED EXPRES i policjanci z Komendy Powiatowej w Wieluniu. Cała impreza cieszyła się dużym powodzeniem wśród obecnych na Basenie, którzy dopingowali siatkarzy i z zainteresowaniem brali udział w akcjach towarzyszących. Impreza odniosła duży sukces pod względem sportowym i promującym zdrowy i bezpieczny tryb życia.