Za nami 28. Mityng Złotej Płetwy

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
19 grudnia 2018

Na krytym basenie WOSiR-u przy ul. POW odbyła się 28.edycja mityngu pływackiego Złota Płetwa. Choć zawody powoli dobiegają trzydziestego roku życia, zainteresowanie nimi wśród startujących nie maleje, co tradycyjnie widać w rywalizacji najmłodszych, ale nie tylko. Przykładowo najwięcej  wśród 312 wszystkich startujących przyciągnęła rywalizacja klas I-II na dystansie 25 metrów stylem dowolnym, w której na słupkach stanęło aż 41 chłopców. Tylko jedną uczestniczkę mniej przyciągnął natomiast bieg dziewczynek z klas III-IV stylem grzbietowym. Co ciekawe, choć przedstawicielek płci pięknej było nieco mniej, bo 151, a chłopców 161, nieoficjalny mecz dziewczęta zdecydowanie wygrały. Zwyciężczynie miały bowiem lepsze czasy od zwycięzców - swoich rówieśników aż w sześciu konkurencjach. Złoci medaliści natomiast lepsi od złotych medalistek byli tylko w biegu gimnazjalistów na 50 metrów stylem dowolnym oraz w klasach III-IV na dystansie 25 m stylem grzbietowym. W tym drugim zresztą zaledwie o 22 setne sekundy.

Dzięki licznym sponsorom, o których tradycyjnie postarali się ratownicy WOSiR Janusz Witych i Roman Szkop, również w tegorocznych zawodach większość startujących, bez względu na zajęte miejsce, opuszczała pływalnię bądź to z medalami i dyplomami lub innymi nagrodami rzeczowymi. Warto dodać, że najcenniejsze z nich, jak na przykład laptopy czy rowery,  trafiły do nowych właścicieli drogą losowania.

Komplet wyników 28. Edycji Złotej Płetwy znajdziesz tutaj

Grupa 0 - przedszkole, styl dowolny – 15m

Lp.

Nazwisko i Imię

Szkoła

Wynik

Miejsce

1.

Pichlak Bartłomiej

 

20,25

I

2.

Sitek Kamil

 

20,28

II

3.

Jędrysiak Eryk

 

20,80

III

4.

Marszałkowski Borys

 

21,40

IV

5.

Armanowski Adam

 

24,77

V

6

Stasiak Adrian

 

25,50

VI

7.

Kuśmirek Wojciech

 

27,06

VII

8.

Mateusz Idasiak

 

27,58

VIII

9.

Kolebacz Hubert

 

36,92

IX

10.

Psuja Marcel

 

38,67

IX



Lp.

Nazwisko i Imię

Szkoła

Wynik

Miejsce

1.

Zieleniewska Patrycja

 

18,03

I

2.

Podyma Patrycja

 

18,44

II

3.

Pacholik Lena

 

18,71

III

4.

Mazur Inez

 

20,88

IV

5.

Domagała Julia

 

21,34

V

6.

Kaczmarek Lena

 

21,98

VI

7.

Ciura Dorota

 

23,46

VII

8.

Szpikowska Maja

 

25,56

VIII

9.

Burak Magdalena

 

26,27

IX

10.

Wiącek Zuzanna

 

30,03

IX

11.

Biegańska Julia

 

30,06

IX

12.

Sawicka Zuzanna

 

30,79

IX

13.

Podyma Nikola

 

31,04

IX

14.

Błaszczyk Lena

 

34,88

IX

15.

Ciężka Amelia

 

39,39

IX

16.

Piekielna Lena

 

50,47

IX

 

Grupa I – rocznik 2010 - 2011, klasy I –II dziewczęta

styl dowolny – 25m

Lp.

Nazwisko i Imię

Szkoła

Wynik

Miejsce

1.

Strzała Maja

 

26,22

I

2.

Bąk Amelia

 

26,53

II

3.

Buda Natalia

 

29,36

III

4.

Kapela Wiktoria

 

31,46

IV

5.

Skupińska Blanka

 

31,60

V

6.

Mikołajczyk Hanna

 

34,16

VI

7.

Janczak Iga

 

35,78

VII

8.

Maniak Nikola

 

36,18

VIII

9.

Cieśla Maja

 

36,56

IX

10.

Osuch Olga

 

37,00

IX

11.

Bialucha Amelia

 

37,72

IX

12.

Wojciechowska Maja

 

38,81

IX

13.

Gagatek Katarzyna

 

38,93

IX

14.

Cichoń Oliwia

 

39,36

IX

15.

Stasiak Julia

 

39,63

IX

16.

Torchała Nadia

 

43,99

IX

17.

Sitek Julianna

 

45,28

IX

18.

Ciężka Ewa

 

48,27

IX

19.

Walaszczyk Karolina

 

48,66

IX

20.

Gibek Zuzanna

 

48,79

IX

21.

Przywojska Maja

 

48,87

IX

22.

Skrzypecka Maja

 

49,72

IX

23.

Jurczyk Lena

 

51,98

IX

24.

Kostrzewa Magda

 

52,66

IX

25.

Soja Adrianna

 

52,97

IX

26.

Szczecina Maja

 

53,06

IX

27.

Sobiela Julia

 

54,86

IX

28.

Bartecka Maria

 

01,02,44

IX

29.

Sosnowska Lena

 

01,02,47

IX

30.

Kędzia Aurelia

 

1,01,19

IX

 

Grupa I – rocznik 2010- 2011, klasy I -II

styl dowolny – 25m

Lp.

Nazwisko i Imię

Szkoła

Wynik

Miejsce

1

Czekaj Antoni

 

26,29

I

2

Maniak Kacper

 

28,68

II

3

Ciężki Dawid

 

28,95

III

4.

Maciejewski Stanisław

 

30,49

IV

5

Woźniak Alan

 

30,52

V

6

Tokarski Marcel

 

32,04

VI

7

Janas Kacper

 

32,28

VII

8

Hendrych Filip

 

32,67

VIII

9

Dydyna Patryk

 

33,00

IX

10

Biegański Piotr

 

33,19

IX

11

Naczyński Piotr

 

33,30

IX

12

Gajda Oliwier

 

34,59

IX

13

Jędrasik Wiktor

 

34,63

IX

14

Owczarek Filip

 

35,80

IX

15

Smolnik Krystian

 

36,16

IX

16

Gąszczak Jakub

 

37,30

IX

17

Jagielski Michał

 

37,33

IX

18

Dominiak Antoni

 

37,88

IX

19

Ciężki Jan

 

38,25

IX

20

Dębski Szymon

 

39,05

IX

21

Brzeziński Gabriel

 

39,14

IX

22

Jędrasik Szymon

 

39,38

IX

23

Zacha Bruno

 

39,54

IX

24

Jarząbek Adam

 

40,06

IX

25

Kazimierczak Łukasz

 

40,80

IX

26

Ślusarski Jakub

 

41,02

IX

27

Napieraj Jan

 

42,69

IX

28

Kubacki Mateusz

 

42,90

IX

29

Teodorczyk Adam

 

42,99

IX

30

Bociąga Borys

 

43,03

IX

31

Hanka Jakub

 

43,13

IX

32

Krzemiński Bartosz

 

44,18

IX

33

Gońda Jakub

 

44,45

IX

34

Dominiak Stefan

 

44,51

IX

35

Mart Maksymilian

 

45,07

IX

36

Owczarek Antoni

 

49,84

IX

37

Rzęchowski Oliwier

 

51,22

IX

38

Owczarek Kacper

 

51,53

IX

39

Furman Antoni

 

1,00,18

IX

40

Rojak Dawid

 

1,29,22

IX

41

Łyczko Tobiasz

 

2,00,00

IX

 

Grupa II – rocznik 2008 – 2009, klasy III - IV dziewczęta

styl dowolny – 25m

Lp.

Nazwisko i Imię

Szkoła

Wynik

Miejsce

1.

Rosiak Hania

 

18,03

I

2.

Strzała Anna

 

18,44

II

3.

Stępień Klaudia

 

21,75

III

4.

Luboińska Zuzanna

 

23,41

IV

5.

Aleksandra Dubas

 

24,23

V

6.

Kamińska Julia

 

26,25

VI

7.

Lena Piechowska

 

26,25

VII

8.

Gońda Natalia

 

27,86

VIII

9.

Gajewska Emilia

 

27,99

IX

10.

Bednarek Julia

 

28,03

IX

11.

Walaszczyk Karina

 

28,13

IX

12.

Pola Łuczak

 

28,34

IX

13.

Kowalczyk Marta

 

29,25

IX

14.

Waloch Marcelina

 

29,97

IX

15.

Chałupczyńska Magdalena

 

30,64

IX

16.

Głąb Roksana

 

30,80

IX

17.

Ciurzyńska Kinga

 

31,18

IX

18.

Wiktoria Sułkowska

 

31,77

IX

19.

Forjasz Majka

 

32,28

IX

20.

Dudek Hanna

 

33,94

IX

21.

Struzik Amelia

 

36,02

IX

22.

Pluta Łucja

 

37,39

IX

23.

Rybarkiewicz Weronika

 

42,16

IX

24.

Głąb Kinga

 

45,88

IX

 

Grupa II – rocznik 2008 – 2009, klasy III - IV

Styl grzbietowy – 25m dziewczęta

Lp.

Nazwisko i Imię

Szkoła

Wynik

Miejsce

1.

Wiśniewska Maja

 

23,75

I

2

Kulicka Antonina

 

24,80

II

3

Musiał Maja

 

26,22

III

4.

Pierzyna Amelia

 

26,78

IV

5.

Szewczyk Hanna

 

27,10

V

6.

Kubasik Zuzanna

 

27,28

VI

7.

Ligęza Julia

 

27,88

VII

8.

Chalusiak Zofia

 

28,46

VIII

9.

Fidelak Zofia

 

28,52

IX

10.

Klimas Anna

 

28,84

IX

11.

Owczarek Maja

 

28,91

IX

12.

Piekielna Maja

 

28,91

IX

13.

Wojewódka Kinga

 

29,22

IX

14.

Wojewódka Kinga

 

29,22

IX

15.

Kaczor Julia

 

29,25

IX

16.

Syguła Julia

 

29,57

IX

17.

Marciniak Zofia

 

29,95

IX

18.

Jarkowska Anna

 

30,09

IX

19.

Krykwińska Hanna

 

30,16

IX

20

Kruk Lena

 

30,29

IX

21.

Kubonik Antonina

 

30,77

IX

22.

Szydło Natalia

 

31,34

IX

23.

Wojtyra Laura

 

31,44

IX

24.

Kowalczyk Paula

 

31,53

IX

25.

Stasiak Karolina

 

31,61

IX

26.

Klemińska Zuzanna

 

31,66

IX

27.

Piekielna Nikola

 

31,84

IX

28.

Grzesiak Natalia

 

32,21

IX

29.

Krawczyk Oliwia

 

32,26

IX

30.

Kucharska Martyna

 

32,44

IX

31.

Walocha Zofia

 

32,66

IX

32.

Klimas Zuzanna

 

33,10

IX

33.

Ślusarczyk Natalia

 

33,43

IX

34.

Janik Anna

 

35,19

IX

35.

Cegiełka Hanna

 

35,68

IX

36.

Nowak Amelia

 

38,50

IX

37.

Pluskota Julia

 

39,24

IX

38.

Mielczarek Hanna

 

40,21

IX

39.

Cuchra Magdalena

 

43,75

IX

40.

Góralczyk Martyna

 

49,96

IX

 

Styl grzbietowy – 25m chłopcy

Lp.

Nazwisko i Imię

Szkoła

Wynik

Miejsce

1.

Owczarek Kuba

 

23,53

I

2.

Sztyk Igor

 

25,16

II

3.

Lesiak Antoni

 

25,81

III

4.

Pilarski Oliwier

 

26,34

IV

5.

Kubiak Maciej

 

28,00

V

6.

Hombak Filip

 

29,59

VI

7.

Glapa Igor

 

29,78

VII

8.

Krystian Jegers

 

29,99

VIII

9.

Zawada Piotr

 

30,10

IX

10.

Hrabański Jan

 

31,22

IX

11.

Kowalski Igor

 

31,30

IX

12.

Kamieniak Michał

 

31,46

IX

13.

Smugowski Michał

 

32,01

IX

14.

Szaniec Maciej

 

32,38

IX

15.

Pinkosz Szymon

 

32,68

IX

16.

Gagatek Piotr

 

33,10

IX

17.

Soja Adam

 

33,43

IX

18.

Mikoda Bartłomiej

 

33,95

IX

19.

Smok Kacper

 

34,10

IX

20.

Woszczyk Adrian

 

35,35

IX

21.

Dydyna Kacper

 

35,53

IX

22.

Patkowski Igor

 

35,71

IX

23.

Stojecki Julian

 

35,86

IX

24.

Kryściak Maciej

 

36,82

IX

25.

Kostrzewa Tobiasz

 

36,97

IX

26.

Wojciechowski Szymon

 

41,28

IX

27.

Borgul Kajetan

 

41,66

IX

28.

Podyma Patryk

 

41,89

IX

29.

Kajta Łukasz

 

46,43

IX

30.

Dura Oliwier

 

46,62

IX

31.

Krzeminski Tomasz

 

54,47

IX

 

Grupa II – rocznik 2008 – 2009, klasy III –IV chłopcy

styl dowolny – 25m

Lp.

Nazwisko i Imię

Szkoła

Wynik

Miejsce

1.

Witkowski Tomasz

 

18,72

I

2.

Szczepaniak Michał

 

21,68

II

3.

Kuśmirek Bartosz

 

21,82

III

4.

Jarząbek Piotr

 

22,10

IV

5.

Grajek Oskar

 

22,52

V

6

Morawiak Kamil

 

22,87

VI

7.

Naczyński Tomasz

 

23,47

VII

8

Tomczak Maciej

 

23,59

VIII

9

Kiczka Maciej

 

24,00

IX

10.

Grobelny Brajan

 

24,62

IX

11.

Kotarski Marcel

 

24,96

IX

12.

Jarząb Wiktor

 

24,98

IX

13.

Madziara Filip

 

25,87

IX

14

Kordas Aleks

 

25,94

IX

15.

Kostrzewa Hubert

 

26,04

IX

16.

Błaszczak Igor

 

26,59

IX

17.

Kacper Szczęsny

 

26,96

IX

18.

Grobelny Wojciech

 

27,75

IX

19.

Kędzia Wiktor

 

32,00

IX

20.

Mroczek Antoni

 

36,72

IX

21.

Bednarek Miłosz

 

36,89

IX

22.

Kazimierczak Bartosz

 

37,61

IX

23.

Pilarski Stanisław

 

42,21

IX

 

Grupa III – rocznik 2006 - 2007, klasy V - VI

Styl dowolny – 50m dziewczęta

Lp.

Nazwisko i Imię

Szkoła

   Wynik

Miejsce

1.

Adamczyk Maja

 

39,23

I

2.

Zieleniewska Anna

 

40,72

II

3.

Duchnowska Lena

 

40,77

III

4.

Terczyńska Martyna

 

40,87

IV

5.

Spychała Wiktoria

 

45,17

V

6.

Spałek Maja

 

45,25

VI

7.

Kokocińska Pola

 

46,96

VII

8.

Grabowska Anna

 

52,06

VIII

9.

Malikowska Anna

 

54,08

IX

10.

Dudzińska Teresa

 

01,02,55

IX

11.

Barańska Olga

 

01,02,94

IX

12.

Sobijak Anna

 

1,17,50

IX

 

 Styl dowolny – 50m chłopcy 

Lp.

Nazwisko i Imię

Szkoła

   Wynik

Miejsce

1.

Cieślak Bartosz

 

40,87

I

2.

Woszczyk Marcel

 

44,47

II

3.

Jurczyk Szymon

 

46,58

III

4.

Słaby Leon

 

47,98

IV

5.

Jarząb Patryk

 

50,00

V

6.

Kokociński Giovanni

 

52,60

VI

7.

Szczepański Mikołaj

 

53,37

VII

8.

Bator Michał

 

54,30

VIII

9.

Kryściak Piotr

 

1,01,84

IX

10.

Urbanek Filip

 

1,02,38

IX

11.

Kabała Adam

 

1,04,30

IX

12.

Zychla Franciszek

 

1,06,81

IX

13.

Zawada Bartosz

 

1,08,15

IX

14.

Kiedos Jakub

 

1,10,38

IX

15.

Majchrowski Jakub

 

1,13,13

IX



Grupa III – rocznik 2006 – 2007, klasy V - VI

styl grzbietowy – 50m dziewczęta

Lp.

Nazwisko i Imię

Szkoła

   Wynik

Miejsce

1.

Bąk Aleksandra

 

45,25

I

2.

Kołodziej Karolina

 

49,89

II

3.

Buda Aleksandra

 

51,57

III

4.

Sztandera Julia

 

51,69

IV

5.

Maciejewska Antonina

 

53,98

V

6.

Kudra Oliwia

 

54,68

VI

7.

Szwed Zuzanna

 

55,66

VII

8.

Kowalska Amelia

 

56,43

VIII

9.

Mostowa Julia

 

56,50

IX

10.

Lipińska Roksana

 

57,33

IX

11.

Ogrodniczak Klaudia

 

59,90

IX

12.

Suchecka Aleksandra

 

1,01,38

IX

13.

Stochniałek Julka

 

1,04,56

IX

14.

Łakomska Zuzanna

 

1,05,05

IX

15.

Osyda Anna

 

1,05,60

IX

16.

Słaba Maja

 

1,06,09

IX

17.

Chałubczyńska Marta

 

1,07,10

IX

18.

Pawełczyk Martyna

 

1,08,09

IX

19.

Wesołowska Anna

 

1,11,28

IX

20.

Bernas Patrycja

 

1,14,80

IX

21.

Chęcińska Klaudia

 

1,16,25

IX

22.

Jasińska Aleksandra

 

1,18,60

IX

23.

Antoniak Maja

 

1,20,19

IX

24.

Antoniak Maja

 

1,20,19

IX

25.

Grabowska Roksana

 

1,25,54

IX

26.

Kliniarz Maja

 

1,27,07

IX

  

Styl grzbietowy – 50m chłopcy

Lp.

Nazwisko i Imię

Szkoła

   Wynik

Miejsce

1.

Raducki Wojciech

 

47,94

I

2.

Kolebacz Dawid

 

47,96

II

3.

Majchrowski Maciej

 

49,38

III

4.

Napieraj Oliwier

 

51,59

IV

5.

Stasiak Sebastian

 

58,91

V

6.

Hurylski Mikołaj

 

1,00,86

VI

7.

Sadowski Dawid

 

1,02,66

VII

8.

Kluska Mikołaj

 

1,03,44

VIII

9.

Pichlak Dawid

 

1,06,84

IX

10.

Drab Mariusz

 

1,14,13

IX

11.

Wróbel Oskar

 

1,14,29

IX

12.

Krzysztofiński Kacper

 

1,24,96

IX

 


Grupa III – rocznik 2006 – 2007, klasy V - VI

Styl klasyczny – 50m dziewczęta

Lp.

Nazwisko i Imię

Szkoła

   Wynik

Miejsce

1.

Ogiela Zuzanna

 

51,97

I

2.

Kiczka Aleksandra

 

58,75

II

3.

Niciejewska Maria

 

1,00,67

III

4.

Reczkowska Lena

 

1,01,28

IV

5.

Janik Zofia

 

1,01,80

V

6.

Słaby Rozalia

 

1,01,85

VI

7.

Majda Hanna

 

1,10,97

VII

8.

Tomalik Anna

 

1,24,32

VIII

 

Styl klasyczny – 50m chłopcy

Lp.

Nazwisko i Imię

Szkoła

   Wynik

Miejsce

1.

Skrzypecki Antoni

 

54,31

I

2.

Terczyński Marcel

 

56,18

II

3.

Hofman Tomasz

 

1,05,07

III

4.

Kaczor Adam

 

1,11,00

IV

5.

Buda Rafał

 

1,24,00

V



Grupa IV – rocznik 2003 - 2005, klasy Gimnazja

styl dowolny – 50m dziewczęta

Lp.

Nazwisko i Imię

Szkoła

   Wynik

Miejsce

1.

Rychlik Maja

 

34,32

I

2.

Półgrabia Kinga

 

39,17

II

3.

Walczak Martyna

 

40,37

III

4.

Kędzierska Patrycja

 

42,43

IV

5.

Kędzia Daria

 

42,73

V

6.

Kozłowska Maja

 

44,97

VI

7.

Włodarczyk Aleksandra

 

45,15

VII

8.

Płuciennik Maria

 

45,60

VIII

9.

Jarząb Zuzanna

 

48,87

IX

10.

Świtoń Anna

 

53,31

IX

11.

Wyglądacz Natalia

 

55,09

IX